Fassaaditööd: olemus, tüübid ja eelised.Content Image

Fassaadi peetakse hoone visiitkaardiks, sest vastavalt sellele võib järeldada ka maja omaniku eelistustest, korraarmastusest ja täpsusest. Kui eluruum näeb välja korrashoituna ja see suudab taluda karmi ilmastikuolusid, tähendab see, et omanik korraldab fassaaditöid regulaarselt.

Vastavalt teie poolt sätestatud eesmärgist, fassaaditööde tüüpe on järgmiseid:

 

 1. Fassaadi remont ja restaureerimine – soovitav teostada kord aastas. Sellesse kategooriasse võivad kuuluda demonteerimis-, isoleerimis-, eesriide (rõdudele) paigaldus-, hüdrofoobiseerimis-, soolade ladestustööd ja paljud teised. Tavaliselt töö valik sõltub kodu olukorrast: kas see vajab suuri remonditöid või piisab kosmeetilisest meetmetest. Fassaadi viimistlus on vajalik juhul, kui konstruktsioon on mõjutatud karmide kliimaolude tõttu või kui seda pole pikemat aega rekonstrueeritud. Halvenenud majade restaureerimine on asjatu, sest selliste majade puhul hea tulemuse annavad ainult keerulised fassaaditööd.
 2. Dekoratsioon – tegevused, mis on suunatud eelkõige hoone välimuse ajakohastamisele või fassaadi kaunistamisele dekoorielementidega. Kasutatakse seinte värvimist, pahteldamist ja voodertust erinevate materjalide abil (telliskivi, paneelid, plaadid, krohv jne). Ebatavalise fassaadi loomiseks kasutatakse sambaid, kaunistakse seinu krohviga, uuendatakse rõdusid. Pärast pikaajalist maja kasutust, dekoreerimine annab sellele värske väljanägemise, muudab maja erksaks ja nägemuselt hooldatuks. Peamine asi on pöörduda fassaadi töökogemusega ekspertide poole, kes kasutavad kaasaegseid tehnoloogiaid ja omavad head kujutlusvõimet. Vaatame põhjalikumalt üle fassaaditöö tüüpe ja nende eeliseid:

   

  • Krohvimine – populaarne tööde tüüp, kuna võimaldab valida paljude toonide ja tekstuuride hulgast. Tuleb meeles pidada, et sellise fassaadi eest tuleb regulaarselt hoolitseda.
  • Kivi kasutus – ideaalne neile, kes soovivad anda oma kodule ainulaadse ilme. Selliste fassaadidega ehitised tõmbavad tähelepanu ja näevad välja kallid.
  • Tehismaterjal (Siding) – hinnatud enda lihtsuse tõttu ja võimekuses anda konstruktsioonile lakoonilist, ent atraktiivset välimust.
  • Ventileeritav hoone „näo“ tüüp, mida eelistavad töökindlust hindavad kasutajad.
 3. Puhastustööd – fassaaditööd, mis on kohustuslikud hoone eluiga pikendamiseks. Ennetav puhastus peaks toimuma nii tihti kui võimalik. Tööde osutamiseks tuleb pöörduda tööstuslike ronijate poole.

Fassaaditööde üldised eelised:

 • Hoone kaitsmine keskkonna mõjude eest, aidates kaasa hoone ekspluateerimis aega
 • Mugava majasisese olu loomine. Näiteks fassaadi remondi käigus väheneb tänavalt kuuldav müra.
 • Meeldiv hoone välimus, mis on eriti oluline kaubanduskeskuste, ettevõtete, restoranide omanike jaoks, et suurendada kohal viibijate arvu või meelitada uusi kliente.

Fassaaditööd ettevõttelt „Bravoberg“Content Image

Ettevõte „Bravoberg“ teostab järgmiseid fassaaditöid:

 1. Soojusisolatsioon koos õhukese krohvikihi viimistlemisega. Iseloomulikuks osutub kiht mineraalsest isolatsioonist, mida kinnitatakse liimilahustite ja tüüblite abil. Soojendamine toimub vati ja vahtpolüstüreeni abil. Kõige viimaks kantakse armeeritud klaaskangast võrk ja dekoratiivne krohvikiht.
 2. Paigaldatava fassaadi tööd:
  • Puitvooderdus – „Saiding“ tüüpi paigaldustöid teostatakse maja väliskülgedel ilusate elementide loomiseks.
  • Kivikrohv plaadid (lisaks soojusisolatsioonid) – Tsemendi baasil plaatide eelised: löögi-, tulekahju-, niiskuse- ja külmakindlus.
  • Kivist (Marmoroc) – Valmistatud tsemendist, mis põhineb marmorlaastudel ja värvipigmendil. Selle eeliseks on vältida niiskuse kogunemist ja parandada soojusisolatsiooni.
  • Profiilplekk – väga vastupidav ja töökindel (kasutusiga võib ulatuda 50 aastani). Universaalne, kuna sobib erinevatele ehitiste tüüpidele. Materjalile on iseloomulik selle odavus.
 3. Rõdude remont. Valik materjale: puit, profiilplekk, Tempsi, Kivex.
 4. Täiendav hooldus, mis hõlmab endas värvitöid ning fassaadi puhastust mustusest ja tolmust.